Aktualitet

Jep dorëheqjen sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Brendshme, shkakuBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:53 - 15/09/22 |
Opi Nion

Sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Brendshme, Elena Pici, ka dhënë dorëheqjen nga detyra.

Sipas news 24 mësohet se shkak i largimit është bërë debati për aktin normativ për ndërtimet pa leje, edhe pse zyrtarisht thuhet se Pici u largua për arsye personale.

Sipas VKM për katet shtesë të ndërtimeve pa leje, ndërtuesi mund t’i parablejnë ato me një çmim të indeksuar mbi çmimin real të tregut dhe paratë e përfituara do të derdhen në fondin e shpronësimeve të Unazës së Re ose mund t’i dhurojnë, që të përdoren si apartamente për strehim social apo mjedise zyrash për institucionet.

Pas