-U tha në Opinion

Duma pas dorëheqjes: Kryetari i PD problemi i parë me të cilin përballemi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 10/03/22 |
el ida

Pasi ka dhënë dorëheqjen si nënkryetare e PD, Grida Duma ka folur lidhur me qëndrimin e saj, në një intervistë në emisionin “Opinion”. Përballë gazetarit Blendi Fevziu, Duma tha se  e kishte ndjerë që gjatë fushatës impaktin e përçarjes së partisë, ndërsa theksoi se kreddibiliteti i kryetarit Basha është dëmtuar në mënyrë të pabëshme.

Pjesë nga intervista në studio  

Duma: Përçarja e partisë ishte e dëmshme. Ne e kuptonim në terren, që kur shkonim të kërkonim votën për kandidatët tanë, ishte një “po” shumë e vakët.

Fevziu: Ne që jemi në media pothuajse në çdo zgjedhje falë sondazheve kemi një ide të përafërt të rezultatit. Gjithë kjo strukturë e PD-së hyn qorrazi në zgjedhje?

Dumaa: Jo, por është traditë e keqe që sondazhet i mbajnë vetëm krerët e partive. Nuk e di nëse është në PS kjo, por drejtuesit politikë duhet t’i kenë rezultatet e tyre. Gjithsesi nuk kisha nevojë për të sondazhe për të kuptuar se fushata ishte e vakët.

Fevziu: Çfarë problemi kishin demokratëtët?

Duma: Peshën më të madhe e zë kredibiliteti i figurës së tij, është dëmtuar në mënyrë të pabëshme më. Individi dhe kryetari i PD është problemi i parë me të cilin ne të gjithë përballemi në terren./Opinion.al

Pas