-U tha në Opinion

Duma flet për gjendjen në PD: Kërkojnë hyrjen në zgjedhje me dorëheqjen e Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:40 - 10/03/22 |
el ida

Deputetja e PD Grida Duma tha në emisionin “Opinion” se grupi parlamentar i PD dhe shumica e strukturave të saj kërkojnë që partia të hyjë në një proces zgjedhor me dorëheqjen e Bashës. Ajo u shpreh se është e rëndësishme të ringjallet lidhja e partisë me demokratët.

Pjesë nga intervista   

Fevziu: Cila është gjendja brenda partisë zyrtare? Sa vetë besojnë tek Basha, sa vetë e kontestojnë atë? Duket si një kontroll uzurpues më shume se sa një kontroll që vjen nga besimi…

Duma: Komisioni i sotëm i grupit parlamentar, i shumicës së kryetarëve që vijnë nga zgjedhja me votë dhe shumicës së strukturave është, që e vetmja zgjidhje është që partia të hyjë në një proces zgjedhor me dorëheqjen e Bashës.

Fevziu: Partia që ka mbetur, apo largimi i Bashës do i hapë rrugë kohezionit të këtyre dy forcave?

Duma: Është e nevojshme të kemi një përfaqësim racional të gjithë njerëzve që janë të lidhur me PD-në në të gjitha aspektet. Çështja është tek lidhja me demokratët që duhet ta ringjallim./Opinion.al

 

Pas