Kronikë

Droni i policisë zbulon fidanët e kanabisit, arrestohen 2 persona në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:33 - 12/08/21 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Vlorës, pasi akuzohen për kultivim të bimëve narkotike.  Të arrestuarit janë Serdjan Barjamaj, 34 vjeç, dhe Besmir Zotaj, 33 vjeç, të dy banues në Vlorë.

Policia informon se dy pas pamjeve të regjistruara me dron, u zbulua se dy të arrestuarit ishin duke kultivuar lëndë narkotike në zonën e ujit të ftohtë.

Materialet u referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Pas