Kronikë

Drogë në kamion, arrestohen dy shqiptarët në aksin Kakavijë-Janinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:24 - 14/10/20 |
el ida

Dy shtetas shqiptarë nga Gjirokastra janë arrestuar mëngjesin e sotëm në aksin Kakavijë- Janinë për trafik të lëndëve narkotike.

Mësohet se ata drejtonin  dy kamionë të ndryshëm, njëri prej të cilëve ishte i ngarkuar me 115 kg kanabis, ndërkohë që mjeti shoqërues kontrollonte rrugën.

Kamionët janë ndalur në vendin e quajtur Kranulas, ku dhe ëstë sekuestruar lënda  narkotike e cila u gjet e paketuar në 24 pako të vendosura në 5 çanta.

Po ashtu u gjetën dhe sekuestruan edhe katër telefona celularë dhe 1500 euro./Opinion.al

 

Pas