Bota

COVID-19/ Italia raporton numrin më të lartë të rasteve të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:14 - 14/10/20 |
Opi Nion

Është rritur numri i personave të prekur me COVID-19 në Itali. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 7332 raste të reja me COVID-19.

Ndërkohë, ekspertët e shëndetit e lidhin këtë rritje të numrit të personave pozitivë me testimet e shumta të cilat në ditën e fundit në Itali ishin 152 mijë.

Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan dhe 43 viktima, si u shtuan 25 pacientë në terapitë intensive dhe 394 të tjerë në repartet e tjera COVID.

Sipas të dhënave të raportuara numri më i lartë i të infektuarve ditorë në Itali ka qenë më 21 mars me 6557 raste, megjithatë në atë ditë ishin kryer vetëm 26 mijë.

Pas