Aktualitet

Drogë në bidona benzine, arrestohen shqiptarët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 13/11/15 |
b.f

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen si anëtarë të një bande që shpërndante kokainë. Karabinierët e Rietit në Romë kanë bërë të mundur arrestimin e tre shtetasve shqiptare, perkatesisht  20, 29 dhe 35-vjeç.Identiteti i tyre nuk bëhet i  ditur.

Sipas hetimeve të policisë, është vërtetuar se tre shqiptarët jo vetëm shisnin kokainë në qytetin Fiano, por ishin bërë edhe pikë referimi në zonën Tiberina.
Policia ka bërë të ditur, se gjatë hetimeve dy mujore kanë filmuar 180 raste të shpërndarjes së kokainës. Dhe të gjitha rastet kanë ndodhur afër banesës së një prej të arrestuarve.

Gjithashtu, policia kishte monitoruar disa raste të konsumatorëve, kur për të shmangur dyshimet shkonin në vendin e shpërndarjes së drogës nën shoqërinë e fëmijëve të mitur, ose e shkëmbenin drogën në bidonë me benzinë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas