Kronikë

Dorëzohet një nga vëllezërit e akuzuar për vrasjen e Indrit Çelës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 12/11/19 |
Al Do

Griseldo Kusi, i dyshuar për vrasjen e Indrit Çelës, është vetdorëzuar në polici pas rreth 4 muajve në arrati.

Si pasojë e kontrolleve të vazhdueshme dhe trysnisë së lartë policore, avokati ka dorëzuar njërin prej vëllezërve Kusi, ndërkohë që vëllai tjetër ndodhet ende në arrati.

Indrit Çela u vra më 22 gusht teksa po punonte për kondicionimin e një vile në pronësi të babait të vëllezërve Griseldo dhe Albano Kusi.

Këta të fundit kanë patur precedentë të mëparshëm penal. Pas vrasjes së Çelës ata u përpoqën t’ja hidhnin fajin kolegut të të riut.

Në lidhje me këtë ngjarje janë  arrestuar edhe 3 persona të e tjerë. Edmond Sula akuzohet për veprat penale “Vrasja me dashje” në bashkëpunim, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armeve luftarake dhe e municionit” dhe “Përkrahja e autorit të krimit”, Ferdinand Bakalli dhe Luan Çaka gjithashtu akuzohen për “Moskallëzim krimi” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”./ Opinion.al

Pas