Sport

Doreza hekuri dhe kapsolla, policia italiane ndalon tifozët e Ajaksit


               Publikuar në : 18:26 - 15/04/19 |
Opi Nion

Policia italiane ka ndaluar disa tifozë holandezë të cilët ishin nisur drejtë Torinos për të parë ndeshjen e kthimit midis Juventusit dhe Ajaksit.

Sipas autoriteteve, tifozët posedonin doreza hekuri, kapsolla dhe tymuese. Ndërkohë, në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar dhe ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, i cili e cilësoi këtë si një akt të turpshëm.

“Ne dënojmë çdo akt dhune, brenda dhe jashtë stadiumit. I falenderoj efektivët e Policisë. Përsa i përket huliganëve, s’ka ndeshje për ta”,

Tifozët e ekipeve të Juventusit dhe Ajaksit kanë krijuar incidente dhe në 10 prill, pak para barazimit 1-1.

Në lidhje me këtë ngjarje policia holandeze arrestoi mbi 100 tifozë të bardhezinjve. / Opinion.al E.Xh.

Pas