Sport

Dokumentari amerikan/ “Beteja e Beogradit”, tashmë në celuloid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:15 - 20/11/15 |
root

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/video.php?v=886600581415580″ width=”700″ height=”400″ onlyvideo=”1″]

Grupi i xhirimit i ESPN rrjetit te famshem amerikan, ka me shume se nje muaj qe i eshte dedikuar ngjajeve sportive shqiptare. Tashme eshte gati dokumentari qe morri shkas nga perballja me ngarkese te forte emocionale mes Shqiperise dhe Serbise, zhvilluar ne 8 Tetor.

“Rruga drejt historise asnjehere nuk eshte e lehte”. Eshte kjo fabula qe permban dokumentari, kushtuar Kombetares Shqiptare, ne endrren tashme te bere realitet “France 2016”.

Traileri i publikur nen titullin “Battle in the Balkans” (“Beteja ne Ballkan”) ne rrjetin social Facebook, na rrefen se producenti Charlie Askew, prezanton Kombetaren, permes intervistave me futbollistet, drejtuesit e saj, gazetaret dhe deshmitaret e asaj qe ndodhi ne Beograd, ne stadiumin “Partizani” mes Serbise dhe Shqiperise.

Grupi i xhirimit nuk eshte ndalur vetem ne fushen e gjelber. Ashtu sic edhe pohoi ne intervisten per  Televizionin Klan ne muajin Tetor, kohe kur  u zhvilluan xhirimet, Charlie Askew rrefen jo vetem Shqiperine Kuq e Zi, por edhe rrugetimin e saj, qe nga eksodi ne fillim te viteve 90, traditat, zakonet e deri ne diten e fitores se madhe, Shqiperi per here te pare ne kampionatin europian te futbollit./Tv Klan

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas