Sport

Kush është trajneri shqiptar që akuzohet për pedofili?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:30 - 20/11/15 |
b.f

Policia e Shtetit ka bërë të ditur se ka ndaluar shtetasin Sokol Metaj, me profesion trajner futbolli, 49 vjeç, pasi dyshohet se më datën 15 nëntor ka kryer veprime të pahijshme seksuale ndaj një 17-vjeçari. Metaj i lindur në Kuçovë, është banues në rrugën “Idriz Dollaku” në Tiranë.

Fillimisht karrierën Metaj e ka nisur të Naftëtari i Kuçovës, ekip me të cilin ka luajtur deri në vitin 1988. Në sezonin 1992-1993, Metaj ka veshur fanellën e Partizanit ku edhe u shpall kampion. Më pas ka luajtur në NK Mura në Slloveni dhe në ekipet si Sibenik dhe Zadar në Kroaci.

Punën si karrier Metaj e ka nisur fillimisht me ekipet zinxhir të Dinamos, ndërsa më pas ka drejtuar ekipe si Laçi. Skrapari. Turbina, Naftëtari, Besëlidhja dhe së fundmi Mamurrasi.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas