Bota

Doktori amerikan: Covid-19 i modifikuar, njerëzit do të vdesin nga vaksinaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:59 - 24/04/20 |
el ida

Rashid Buttar është një mjek osteopat nga Karolina e Veriut. I njohur veçanërisht për terpainë e tij të metaleve të rënda, edhe në luftën kundër kancerit dhe autizmit.

Ai ka studiuar në universitetin e Uashingtonit, ku u diplomua për biologji dhe teologji, ndërsa më pas studioi osteopati (një lloj i mjekësise alternative).

Buttar njihet si person kontravers dhe konspirativ, dhe teoria e tij se Covid-19 është i modifikuar gjenetikisht po bëhet virale.

Ja cfarë deklaron ai konkretisht:

“Nisa të konsideroj që ky virus ishte i zhvilluar. Në vitin 2005 në Amerikë ishte publikuar në revistën Nature, një kërkim në të cilin merrej një virus dhe e modifikon gjenetikisht. Pra diçka që është e rrezikshme bëhet edhe më e rrezikshme dhe më rezistente. Duke futur HIV dhe Mers për të marr një virus më vdekjeprurës.

Në vitin 2014, qeveria Amerikane ka vlerësuar se këto tipe kërkimesh nuk kishin sens, sepse ishte rreziku i një pandemie të mundshme, dhe nuk do të mbështesnin këto lloj studimesh.

Antoni Fauci aprovoi paratë për këto lloj kërkimesh. Fauçi theu ligjin, duke përdorur paratë e takspaguesve amerikanë për këtë kërkim që prodhoi Covid 19. Në vitin 2017 në universitetin Xhorxh Taun ai tha se presidenca Trump do të përballej me një pandemi. Si e dinte ai që në vitin 2017, se në ardhmen do të kishte një pandemi?

Më shqetëson fakti që mijëra doktorë e dinë që kjo pandemi është false dhe nuk flasin. Për të justifikuar pandeminë pëmes numrit të vdekjeve, i detyrojnë mjekët të ndryshojnë çertifikatat e vdekjes. Unë dua të di sa persona kanë vdekur nga COVID. Numri është më i ulët se vdekjet nga gripi stinor.

Fuaçi është personalisht përgjegjës për këtë pandemi. Tani presidenti thotë që hidroksiklorokina dhe zitromax që janë në treg prej 70 vitesh, janë ilaçe të sigurta dhe të njohura. Është treguar që së bashku japin 99% përiqnd sukses dhe kanë trajtuar qindra pacientë pa vdekje. Simptomat kalojnë pas disa ditësh apo orësh. Fauçi e mohon dhe jep leje për vaksina efektet e të cilave janë të panjohura. Kjo tregon qartë një ofikt interesi. Mjekët kanë trajtuar sëmundje shumë më serioze. COVID nuk ëhstë problem për mjekët. E megjithatë e shtyjnë çështjen tek vaksina. Përse ? Do të vendosin chip për të ditur kush është vaksinuar e më pas kush vaksinohet do të sëmuret. Ky do të jetë pretektsti për të vaksinuar më shumë . Ky cikël do të vijojë për ti dixhitalizuar të gjithë e për tu vendosur chipa. Të vdekurit do të shkaktohen nga vaksinat. Bill Gates kërkon shpopullim përmes vaksinës.”/Opinion.al

Pas