Aktualitet

“Doktor, jemi live”, incidenti në mesazhin e Berishës: Ta përsëris edhe një herë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:30 - 10/12/21 |
Opi Nion

Një ditë para Kuvendit të 11 Dhjetori, ish kryeministri Sali Berisha iu drejtua sot me një mesazh demokratëve, të cilët pa përjashtuar as kreun e PD, Lulzim Basha,  i ftoi të marrin pjesë pavarësisht kohës së keqe.

Por deklarata e Berishës është shoqëruar me një incident të vogël, pasi mesa duket ish-kryeministri nuk e dinte se mesazhi i tij, po përcillej drejtpërdrejt, ndërsa kërkoi të ndërpresë fjalimin për ta rithënë edhe një herë.

Porosia kryesore e Berishës për delegat ishte që të visheshin trashë. Mirëpo këtë pjesë, Berisha e përsëriti disa herë dhe madje në një pjesë të deklaratës dëgjohet të thotë: Dua ta përsëris dhe një herë, atë pjesën që të vishen trashë. 

“Është live doktor,”– i thotë një vajzë.

Pas