Kryesore

Kosovë, 1 i vdekur dhe 7 raste të reja me Covid-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:34 - 10/12/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit është regjistruar një rast vdekjeje nga COVID-19.

Sakaq bëhet me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe shtatë raste të reja me COVID-19 nga testimi i 1,849 tamponëve.

Sa i takon vaksinimit, sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit janë administruar 3,991 doza të vaksinave. Ndërkaq, deri më sot, në Kosovë me dozën e dytë të vaksinës janë vaksinuar 770,941 qytetarë./Opinion.al

Pas