Kronikë

Dogji një sipërfaqe me ullinj në Gjorm, shpallet në kërkim 42-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 07/08/21 |
Opi Nion

Një 42-vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia e Vlorës, pasi dogji një sipërfaqe toke me ullinj në fshatin Gjorm.

Personi i shpallur në kërkim është identifikuar me inicialet B. S, banues në fshatin Gjorm.

42-vjeçari dyshohet se në vendin e quajtur “Neshtë”, Gjorm, ka djegur me zjarr, një sipërfaqe toke me pemë ullishte, konkretisht 100 rrënjë ullinj në pronësi të shtetasit B.M dhe  200 rrënjë ullinj në pronësi të shtetasit S.Xh./ Opinion.al

Pas