Aktualitet

Dogjën lokalin e basteve, vdes shqiptari i dytë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:24 - 09/11/15 |
b.f

IMPERIA (Itali) – Një shqiptar ka ndërruar jetë në spital në Itali. Ai është 29-vjeçari Aranit Ismajlukaj. Tentativa për të djegur një lokal bastesh është kthyer në tragjedi për shqiptarët. 19-vjeçari Albert Jakupaj vdiq në vend, ndërsa i dyti mbrëmë, një javë pas ngjarjes. Sakaq një tjetër është duke u mjekaur në spital me plagë të rënda.

Ngjarja ndodhi mesnatën e 2 nëntorit në Imperia në rajonin e Ligurias në Itali në sheshin “Calvi të Ligurias”. Ata u nisën të shkatërronin biznesin e një italianë në shenjë hakmarrje, por kjo u kthyer në tragjedi për ta. Policia italiane thotë se Aranit Ismajlukaj dhe Metjev Ismajlukaj (i plagosur) ishin pjesëtarë të një organizate mafioze.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas