Aktualitet

Sot prezantohet buxheti,  sipas PD-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:45 - 09/11/15 |
b.f

TIRANE- Partia Demokratike pritet të prezantojë sot platformën e saj ekonomike për vendin. Në këtë tryezë do të marrim pjesë anëtarët e kryesisë së PD, grupi parlamentar dhe përfaqësues nga biznesi.

Ashtu siç ka deklaruar edhe më parë, Basha do të propozojë uljen e ndjeshme të taksave, uljen e çmimit të energjisë si dhe faljen e kamatvonesave.

Platforma eknomike e PD-së, paraqitet pak ditë para se Qeveria të dorëzojë në Kuvend projekbuxhetin për vitin 2016.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas