Kronikë

Do transportonte 50 sirianë drejt Italisë, arrestohet drejtuesi i skafit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:43 - 20/01/21 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar skafistin i cili pak javë më parë tentoi të trafikonte drejt Italisë rreth 50 emigrantë sirianë.

Mësohet se në pranga ka rënë Emiljano Likaj (Gaçaj), banues në Vlorë, Mësohet se 26-vjeçari ka qenë drejtuesi i mjetit lundrues me të cilin emigrantët do të largoheshin në drejtim të shtetit italian, më datë 08.01.2021

Dy javë me parë, Policia arrestoi  2 personat përgjegjës për strehimin e shtetasve të huaj emigrantë, përkatësisht pronarin e një hoteli në Tiranë dhe pronarin e një banese në fshatin Trevllazër në Vlorë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”./ Opinion.al

Pas