Kryesore

Do të marrin selinë e PD? Paloka: Kuvendi i mori vendimet, të gjithë t’i zbatojnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:03 - 11/12/21 |
Opi Nion

Pasi ka mbajtur fjalën e tij për çeljen e Kuvendit Kombëtar dhe votoi për shkarkimin e kryetarit aktual të PD, ka folur për mediat deputeti i PD Edi Paloka.

Në një prononcim për mediat Paloka është shprehur se Kuvendi i mori sot vendimet e tij, dhe se të gjithë kanë detyrimin për t’i zbatuar ato.

I pyetur nga gazetarët nëse do të shkojnë për të marrë selinë e PD, Paloka tha nuk marrin asgjë me dhunë.

Nëse selinë e PD kanë frikë nga demokratët, ky është fundi. Ne nuk marrim asgjë me dhunë.” – tha ai.

Ndërsa shtoi se sot Kuvendi i mori vendimet e tij dhe të gjithë kanë detyrimin të zbatojnë vendimet./Opinion.al

Pas