-Jetë dhe Stil

“Do ta kalojmë edhe këtë”, çfarë tha Prodani para se të prekej nga Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:05 - 09/01/21 |
Opi Nion

Covid 19 i mori jetën pak ditë më parë kantautorit të njohur Kujtim Prodani në moshën 57-vjeçare. Largimi nga jeta i Kujtim Prodanit la pas shumë keqardhje dhe dhimbje tek miqtë dhe të afërmit e tij.

Por gjatë një interviste televizive në emisionin “Zonë e lirë” në muajin Mars, ku promovonte këngën e tij pikërisht për miqtë që po iknin nga jeta në moshë të re, Prodani shfaqej optimist për përballjen me Covid.

Pjesë nga biseda në studio

Kujtim Prodani: Do ikim të gjithë nga kjo botë.

Çani: Mund të ikim edhe tani me koronën.

Kujtim Prodani: Po jo atë s’e besoj, jo mo jo…Më lër të bëj edhe ca albume të tjera….

Duke folur për këngën e tij, Kujtim Prodani përcolli edhe një mesazh për të gjithë, duke bërë thirrje të tregohen të kujdesshëm.

“Të dashur miq do ta kalojmë edhe këtë, ju uroj të keni durim por do ta kalojmë, boll deri këtu. Hej mik, nuk është kollaj deri në fund, bëni kujdes, kujdesuni për shëndetin tuaj që kjo këngë të këndohet sa më rrallë. E kuptoni çfarë dua të them?”, u shpreh në studio Kujtim Prodani./Opinion.al

Pas