Kronikë

Djegia e makinës në Krujë, pronarit i vranë vëllain para 3 vitesh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:37 - 10/05/21 |
Opi Nion

Makina e djegur mbrëmjen e djeshme në Krujë i përket shtetasit Sahit Hysa.

Bëhet me dije se nga ana e policisë janë shoqëruar në komisariat 6 persona lidhur me këtë ngjarje.

Mediat kanë bërë të ditur se makina ndodhej e parkuar në oborrin e banesës së motrës, kur persona të paidentifikuar kanë hyrë dhe i kanë vënë flakën.

Sipas News24 mësohet se Hysa është vëllai i Elion Hysës nga fshati Gjorm, i cili u gjend i vrarë dhe i groposur në Nikël më 14 korrik 2018, teksa pas vrasjes së tij qëndron një tjetër vrasje e ndodhur në vitin 2015 në Sarandë.

Dyshimet e para të policisë janë që ngjarja të jetë e qëllimshme, megjithatë po hetohet për zbardhjen e plotë të saj./Opinion.al

Pas