Aktualitet

Dje firmosi marrëveshjen me Bashën, Bamir Topi jep dorëheqjen nga FRD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 25/02/21 |
Doriana Çepunaj

Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i partisë Fryma e Re Demokratike.

“Në shprehje të vullnetit tim, deklaroj dorëheqjen në mënyrë të menjëhershme dhe të parevokueshme, nga detyra e Kryetarit të Partisë “Fryma e re Demokratike”, thuhet në letrën e dorëheqjes së Topit.

Ky vendim vjen një ditë pasi FRD ka firmosur marrëveshjen për koalicionin opozitar “Aleanca për Ndryshim” me kreun  e PD Lulzim Basha./Opinion.al

 

Pas