InstaBIZ

Divorci/Kanye West do të paguajë 200 mijë dollarë çdo muaj mbështetje për fëmijëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:52 - 30/11/22 |
Opi Nion

Kim Kardashian dhe artisti i njohur Kanye West,  janë gati të finalizojnë divorcin e tyre.

Çifti ka arritur një marrëveshje sa i takon kujdestarisë së fëmijëve: North 9 vjeç; Shën 6 vjeç; Çikago 4 vjeç, dhe Psalmi, 3 vjeç  si dhe për pronat e tyre.

Kardashian dhe West do të “ndajnë kujdestari të përbashkët ligjore” për fëmijët e tyre dhe “do të konsultohen me njëri-tjetrin për të gjitha vendimet kryesore në lidhje me shëndetin, arsimin dhe mirëqenien e fëmijëve të mitur”, thuhet në marrëveshje.

Për më tepër, duke filluar nga e enjtja, West do t’i paguajë Kardashian 200,000 dollarë në muaj mbështetje për fëmijët.

Kardashian paraqiti kërkesën për divorc në shkurt 2021 pas gati shtatë vitesh martesë. Në një dosjen gjyqësore, deklaroi se ajo dhe West “meritonin një mundësi për të ndërtuar jetë të reja” dhe kërkoi që “kërkesa e saj për të përfunduar statusin martesor të jepet”.

Në atë kohë, ABC News konfirmoi se në vazhdën e ndarjes së tyre, ish-çifti, të cilët jetonin të ndarë prej disa kohësh, kërkuan kujdestarinë e përbashkët dhe ishin të angazhuar për të bashkë-prindëruar.

Në shtator, West i tha “Good Morning America” ​​se ai ka “respekt” për ish-gruan e tij dhe se ndjente dhimbje për stresin e shkaktuar në marrëdhënien e tyre.

“Ajo është nëna e fëmijëve të mi dhe kërkoj falje për çdo stres që kam shkaktuar”, tha ai. “Kam nevojë që ajo të jetë më pak e stresuar dhe me mendje të shëndoshë dhe sa më e qetë që të jetë në gjendje të rrisë fëmijët.”-tha ai.

Pas