Aktualitet

Ditë të paharrueshme në PortonoviBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:54 - 18/11/22 |
Opi Nion

Këtë verë, Portonovi ishte vendi që nuk duhet të humbisnit në bregdetin malazez dhe do të mbetet i tillë gjatë gjithë vitit. Resorti nuk është aktiv vetëm gjatë verës – kultura, stilet, tradita të ndryshme, argëtimet dhe programet kulturore e bëjnë atë të gjallë dhe tërheqës gjatë gjithë vitit. Një ofertë e larmishme dhe një program me një bollëk eventesh u bëjnë thirrje mysafirëve të vizitojnë Portonovin dhe të fitojnë një përvojë unike gjatë çdo sezoni. Ky resort luksoz organizon një llojshmëri eventesh tërheqëse dhe vizitorët gjithmonë marrin një eksperiencë ndryshe, e plotësuar nga një ofertë akomodimi, restorante me një sërë pjatash të ndryshme, si dhe arti modern, argëtimi dhe skena kulturore. Të gjitha këto janë arsye shtesë për të zgjedhur Portonovin si destinacion për një nga udhëtimet tuaja të ardhshme, pasi është një nga destinacionet më të mira dhe më të kërkuara malazeze.

Eksperiencë festive e paharrueshme

Sezoni festiv është koha e përkryer për pushime me të dashurit tuaj dhe një periudhë ideale për t’u arratisur në det për disa ditë dhe për të njohur magjinë dimërore të stilit të jetesës mesdhetare. Dëgjimi i zërit të vetëm të një vale do të mjaftojë që problemet tuaja të përditshme të nxirren në det të hapur, në mënyrë që të kënaqeni me veten. Nëse zgjidhni një arratisje të tillë nga realiteti, Portonovi do të jetë adresa perfekte ku do të krijoni kujtime për t’u mbajtur mend gjatë gjithë jetës.

Në dhjetor dhe janar, Portonovi do të bëhet një qytezë e vërtetë përrallash – një vend me magji të veçantë, ku stolitë festive dhe loja unike e dritës dhe e muzikës do të ndriçojnë netët e dimrit. Evente të ndryshme për të gjitha brezat, tregu festiv me ofertën më të mirë të delikatesës dhe punëtoritë krijuese për më të rinjtë, të kombinuara me flladin e lehtë të detit do të krijojnë një atmosferë idilike – perfekte për të kaluar kohën me të dashurit tuaj. Një nga ngjarjet që nuk duhet të humbisni është Shoë Magic – Light, Laser & Music Shoë, një instalacion dramatik që do të ndriçojë qiellin e natës mbi resort për pesë ditë, nga 14 dhjetori deri më 18 dhjetor.

Programi argëtues dhe dekorimet janë zgjedhur për të lënë mbresa dhe për të tërhequr interes. Portonovi do të jetë vendi i një magjie të veçantë, perfekt për fundin e tanishëm dhe fillimin e Vitit të Ri, madje janë marrë në konsideratë edhe detajet më të vogla.

Qoftë një arratisje romantike në çift apo një pushim resorti me shumë breza, pushime mirëqënieje me miqtë, apo një kënaqësi e veçantë për fëmijët, Portonovi si një destinacion i përshtatet në mënyrë të përkryer të gjitha llojeve të udhëtarëve. Mysafirët mund të pushojnë këtë dimër dhe të përjetojnë kohën më të mrekullueshme të vitit me të dashurit e tyre, larg vendeve të mbushura me njerëz dhe zhurmës së qytetit.

Jetesa në destinacionin më ekskluziv në bregdetin e Adriatikut

I gjendur më pak se një orë me makinë nga aeroportet ndërkombëtare në Tivat dhe Dubrovnik, Portonovi mbulon një sipërfaqe prej gati dy kilometrash të zonës bregdetare dhe është njohur gjerësisht si një destinacion ideal për fundjavat e gjata dhe jetën në bregdetin e Adriatikut. Për këtë arsye konsiderohet perfekt si mundësi investimi ashtu edhe për dhënien me qira të pronave të paluajtshme. Një platformë helikopterike private, marina moderne dhe garazh privat janë vetëm disa nga avantazhet e këtij fshati, duke ofruar rehati dhe siguri shtesë. Përveç parqeve të shumta dhe kopshteve magjike, Portonovi ofron një larmishmëri restorantesh dhe baresh, duke ofruar një shumëllojshmëri të gjerë të pjatave lokale dhe mesdhetare.

Brenda fshatit ka butikë dhe studio të stilistëve vendas dhe të njohur botërorë. Përveç kësaj, të gjithë entuziastët e sportit dhe ata që merren me aktivitete kreative dhe fitnesi kanë akses në palestra premium, qendra fitnesi, fusha tenisi dhe pishina të hapura, si dhe në Qendrën Ëellness Chenot Espace me staf profesional, i cili do t’ju trajtime luksoze spa-je.

E ndodhur në hyrje të Gjirit të Kotorrit – e mbrojtur nga UNESCO, Portonovi Marina është në vendndodhjen e përsosur, duke ju lejuar të eksploroni me lehtësi bregdetin mahnitës të bukur të Adriatikut dhe Mesdheut.

Gjiri i Kotorrit, fjordi më jugor në Evropë shpesh përshkruhet si një nga gjiret më të bukur në botë. Malet e larta, që ngrihen nga bregu e bëjnë atë unik dhe e mbrojnë gjirin nga deti i hapur dhe klimat e ftohta në dimër. Kjo zonë, plot me limane të fshehura bregdetare dhe me fshatra të vjetër që e rrethojnë, është e strehuar nga maja të mëdha gëlqerore dhe ideale për të gjithë me një shpirt aventuresk.

Të gjitha rezidencat në fshatin Portonovi të disponueshme për blerje ose me qira janë projektuar nga arkitektë të njohur botërorë, duke përdorur material natyrore dhe stilin mesdhetar, duke i shndërruar në pronat më të lakmuara në Adriatik. Oferta përfshin apartamentet e sofistikuara Marina në bregdet me akses të drejtpërdrejtë në marinë, Sky Villas me apartamente të bollshme nën çati dhe ballkone private në zemër të kompleksit, shtëpi private luksoze One&Only të frymëzuara nga deti i kaltër malazez dhe luginat e smeraldit, dhe fshati Portonovi. Rezidencat që variojnë nga apartamentet në studio deri tek vilat private, me një stil premium, rehati dhe luks.

Sky Villas, apartamente të bollshme të vendosura në bregdet, në zemër të kompleksit, janë mishërimi i jetës së rafinuar në Rivierë. Secila është një vepër unike e artit arkitektonik me nivelin më të lartë të dizajnit, elegancës dhe komoditetit. Brendësia është një përzierje e dizajnit të ngrohtë dhe modern, me hapësira të hapura ideale për shoqërim. Ato janë gjithashtu të zbukuruara me ballkone private që ofrojnë pamje të plotë të Gjirit të Kotorrit, si dhe me pishina të pafundme.

Vendndodhja më ekskluzive në Portonovi është e rezervuar për Marina Apartments, të vendosura pranë bregut me qasje të drejtpërdrejtë në marinë. Me vendndodhje perfekte në qendër të resortit dhe vetëm këto rezidenca gjenden vetëm disa hapa larg restoranteve, kafeneve, bareve dhe dyqaneve, dhe gjithckaje që e bën këtë qyetezë kaq të vecantë.

Rezidencat e fshatit janë një kombinim i mahnitshëm i ndikimeve mesdhetare, veneciane dhe malazeze, duke formuar zonën me një bollëk gjelbërimi dhe lulesh. Këtu ndodhen disa nga rezidencat më të bukura të fshatit, vetëm pak minuta larg detit. Ato variojnë nga apartamentet-studio deri te vilat private, dhe shumë hapësirë ​​të brendshme dhe të jashtme për argëtim, shoqërim dhe relaksim, është ajo që të gjithë kanë të përbashkët.

Për më shumë informacion rreth ngjarjeve të ardhshme, shkruani në [email protected]

Për informacione rreth akomodimit – [email protected]

Për më shumë informacion rreth rezidencave, shkruani në [email protected]

Pas