Aktualitet

Disa zona në Tiranë pa energji elektrike në datat 12, 14 e 15 korrik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:50 - 12/07/21 |
Opi Nion

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, njofton qytetarët se në datat 12, 14 dhe 15 korrik nuk do të ketë energji elektrike në disa zona të Tiranë.

Sipas OSHEE zonat që do të kenë ndërprerje të energjisë janë:

Më 12 korrik, nga ora 11:00 deri në orën 16:00, në rrugën “Don Bosko”.

Më 14 korrik nga ora 09:00 deri në orën 15:00, në zonën nga TEG deri tek Ura e Farkës, (rruga e vjetër e Elbasanit), lagjia “Çelikët”.

Më 15 korrik nga ora 09:00 deri në orën 15:00, në Vishnje, Stermas, Picallë, dhe Domje.

Stakimi i energjisë do të bëhet për shkak të rregullimti të stacioneve elektrike./Opinion.al

 

Pas