Aktualitet

Grabitja e Rinasit, Apeli i GJKKO shpall vendimin për grupin e hajdutëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:11 - 12/07/21 |
Opi Nion

Apeli i Posaçëm i GJKKO ka shpallur ditën e sotme vendimin për grupin e grabitësve të Rinasit.

Apeli ka dënuar grabitësit si vijon:

  1. Dash Kupa 27 vite burg
  2. Ernest Kupa dhe Neim Avdylaj 26 vjet burg
  3. Fatjon Xhyliu me 21 vite burg
  4. Dritan Sinani me 20 vite burg
  5. Aleksandër Murataj 19 vjet burg

Ndërsa, Ditjon Memlika dhe Admir Cerpja, bashkëpunëtorë të drejtësisë, u dënuam me 8 vjet e gjashtë muaj heqje lirie. Por, bëhet me dije se të gjithë të arrestuarit do të përfitojnë ulje me 1/3 e dënimit në aplikim të gjykimit të shkurtuar.

Siç raportohet nga News24 bëhet fjalë për tre episode grabitjeje, dy grabitje blindash në Rinas dhe një bankë të nivelit të dytë të ish-stacioni i Trenit./Opinion.al

Pas