Aktualitet

Diell dhe temperatura deri në 23 gradë, si parashikohet moti për ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:11 - 28/10/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme vendi ynë mbetet në dominimin e kthjellimeve përgjatë gjithë vijës bregdetare por pjesa tjetër e territorit parashikohet me kthjellime dhe kalime të herë pas herëshme të vranësirave, ku më të fokusuara vranësirat do të jenë në zonat malore të territorit shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por kostante mbeten vlerat e mesdites duke u luhatur nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë./Opinion.al

Pas