Rajoni

Dialogu Kosovë-Serbi, Albin Kurti takohet me Lajçak


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 15/09/21 |
Opi Nion

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur takimin me kryeministrin Albin Kurti pasditen e sotme.

Bëhet me dije se takimi po zhvillohet me dyer të mbyllura pa praninë e mediave, teksa mësohet se ky është takimi i parë i Lajçak gjatë qëndrimit të tij treditor në Kosovë.

Lajçak gjatë kësaj vizite do të takohet me udhëheqës politikë, parlamentarë, komunitetin ndërkombëtar, përfaqësues të komunitetit të biznesit dhe mediave, si dhe të rinj.

Pas