Kronikë

Dhunonte dhe kërcënonte me vdekje nusen e djalit, në pranga 65-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:31 - 16/03/20 |
el ida

Një 65-vjeçar është arrestuar nga policia pasi dhunonte dhe kërcënonte se do të vriste nusen e djalit, në sy të dy fëmijëve.

Kështu në pranga ka rënë B. Ll.,65 vjeç, banues në Ishull, Shëngjin.

Ngjarja merr përmasa edhe më të rënda pasi gjatë kontrollit në banesën e tij iu gjetën dhe iu sekuestruan dy armë zjarri dhe municion luftarak.

Ndaj të moshuarit rëndojnë akuzat për veprat penale për “Dhunë në familje” dhe “Armëmbajtje pa leje “.//Opinion.al

Pas