Aktualitet

Dhunoi të miturin në Tiranë, Prokuroria nis hetimet për policin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:15 - 03/06/20 |
el ida

Prokuroria ka nisur zyrtarisht hetimet për policin që dhunoi 15- vjeçarin në Tiranë.

I mituri kishte thyer karantinën dhe po kthehej në shtëpi me biçikletë kur u dhunua nga një prej policëve i cili rezulton të jetë Glein Ndreu.

Nga ekspertiza mjeko-ligjore del se dëmet ndaj djalit hyjnë në kategorinë e dëmtimeve dhe atij i duhen 9 ditë pushim. Prokuroria pretendon se Glein Ndreu e ka qëlluar me shpullë dhe grusht dhe për të kërkon ndalimin e ushtrimit të çdo detyre publike.

Por ndërkohë pikërisht nga ky rast u prodhua një tjetër skandal pasi në mbledhjen online të Komisionit të Sigurisë, drejtori i përgjithshëm i Policisë Ardi Veli nxori një video ku shfaqej nëna e djalit, Zaida Cobo. Sot po ajo e ka kallëzuar penalisht në Prokurori Ardi Veliun./Opinion.al

Pas