Kronikë

Dhunoi dhe kërcënoi me thikë bashkëshorten, arrestohet 43-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 29/11/20 |
Opi Nion

Një 43-vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës pasi ka dhunuar dhe kërcënuar me thikë bashkëshorten e tij.

I arrestuari është identifikuar me inicialet e . D., banues në Vlorë. Bëhet me dije se i arrestuari ka ushtruar dhunë vazhdimisht ndaj bashkëshortes.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë, arrestuan në flagrancë shtetasin Y. D., 43 vjeç, banues në Vlorë. Arrestimi i tij u bë pasi në datë 28.11.2020, ka kanosur me mjet të mprehtë thikë si dhe ka ushtruar dhunë fizike në mënyrë të përsëritur ndaj bashkëshortes së tij.”njoftojnë autoritetet./ Opinion.al

Pas