Sport

Dhunohet arbitri në Kavajë, ndërpritet ndeshja


               Publikuar në : 17:32 - 13/04/19 |
geliano fataj

Dhuna në futboll nuk ka të ndalur! Ndeshja më e rëndësishme e Kategorisë së Parë, Besa-Bylis është ndërprerë pasi është dhunuar janë dhunuar gjyqtarët.

Në minutën e 78-të të takimin, kryesori Klajdi Kola ka vendosur t’i drejtojë skuadrat drejt dhomave të zhveshjes, për të mos dalë më në fushë, për shkak të goditjes nga ana e tifozëve vendas të anësorit Agaraj.

Kujtojmë që rezultati ishte 1-0 në favor të Bylisit, që kaloi në epërsi që në pjesën e parë me Antoni Beji. Për të shmangur dhunën e mëtejshme ndaj zyrtarëve të ndeshjes, u desh ndërhyrja e forcave të rendit.

Kujtojmë se Bylisi para kësaj sfide direkte kryesonte me 30 pikë, 3 më shumë se Besa, që me humbjen e radhës dhe me masat që mund të marrë Disiplinë duhet t’i thotë përfundimisht lamtumirë ëndrrës për t’u ngjitur në Superiore./Opinion.al

Pas