Aktualitet

Dhjetëra të vdekur në AleppoBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 06:00 - 05/05/16 |
b.f

Dhjetëra njerëz janë vrarë gjatë një përleshje të ashpër në mes të grupeve rebele dhe forcave qeveritare në qytetin sirian, Aleppo.

Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut ka thënë se rebelët kishin avancuar në rrethet perendimore të qeverisë, por ata ishin tërhequr në mëngjesin e së mërkurës, transmeton Klan Kosova.

Nga përleshjet e dy javëve të fundit në Aleppo kanë humbur jetën më shumë se 300 persona.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas