Kronikë

Detaje nga vrasja e Mond Çekiçit,arma dyshohet të jetë blerë jashtë vendit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 21/03/21 |
Opi Nion

Detaje të reja janë zbardhur nga ekzekutimi i Edmond Koçit i njohur ndryshe si “Mond Çekiçi”, ditën e djeshme në Durrës.

Mësohet se policia ka gjetur në vendngjarje 30 gëzhoja automatiku. Ndërkohë, News 24 raporton se gjatë natës së kaluar janë shoqëruar në komisariat 23 persona, për t’u pyetur lidhur me ngjarjen e rëndë kriminale, por ende nuk është zbuluar asnjë e dhënë e rëndësishme.

Po sipas news 24 arma, që dyshohet se është përdorur në krim dhe që u gjet në mjetin e djegur në Sukth, është AK 47 dhe është çuar në laborator. Ajo dyshohet se është blerë jashtë vendit. Ndërkohë, po rikontrollohet nga ekspertët mjeti që dyshohet se u përdor nga autorët për sigurimin e provave.

Edmond Koçi i njohur edhe si Mond Çekiçi u ekzekutua mëngjesin e së shtunës në qytetin e Durrësit, pranë zyrës arsimore ndërsa ndodhej si pasagjer në automjetin që drejtohej nga shoferi i tij. Ai njihet si person me precedentë të mëparshëm penalë si dhe ka qenë pjesëtar i ish-Bandës së Durrësit./Opinion.al

Pas