Te Fundit

Destabiliteti në vend? Braho: Jo, jo, situata u qetësua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:52 - 05/10/15 |
b.f

TIRANË- Ai që vuri në alarm krerët e institucioneve se Doshi dhe Prifti po destabilizojnë vendin e politikën, sot ka qetësuar duke thënë se situata është qetësuar. Spartak Braho kreu i Komisionit të Sigurisë dhe eksponent i rëndësishëm i LSI, dy ditë pas takimit Rama-Meta qartëson se gjërat nuk janë dhe aq keq. “Ka filluar të qetësohet destabilizimi”, tha shkurtimisht Braho i pyetur nga gazetarët. Nga ana tjetër, gazetarët kanë pyetur edhe kryeprokrorin Llalla i cili nisi hetimet direkt pas letrës së Brahos. Pyetjes se a po vazhdojnë hetimet, Llalla tha se “jemi mbledhur për një çështje të rëndësishme…për këtë do të përgjigjemi ditë tjetër”.

Braho në letrën drejtuar krerëve më të lartë të shtetit, ngrinte dyshimet mbi një skenar për destabilizimin e vendit me autor ish-ministrin e Energjisë Dritan Prifti dhe deputetin Tom Doshi. Sipas tij, në shënjestër ishte kreu i parlamentit Ilir Meta.

Prokuroria ka nisur një hetim mbi letrën e Brahos, në të cilën kanë dëshmuar deri tani bashkëshortja e Kastriot Ismailajt, Vojsava dhe Dritan Prifti. Nuk dihet nëse do vazhdojnë hetimet, tani që destabileteti u qetësua?!

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas