Aktualitet

Dervician/Banesa u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:52 - 28/11/21 |
Opi Nion

Një e mitur 12-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e flakëve që përfshinë banesën e saj këtë mbrëmje. Ngjarja ndodhur në Dervician të Gjirokastrës, ndërsa shkak i zjarrit dyshohet të ketë qenë një pajisje ngrohëse.

E mitura nuk ka mundur të shpëtohet dhe ka ndërruar jetë në spital, ndërsa nuk dihen më shumë detaje mbi ngjarjen./Opinion.al

Pas