Aktualitet

Deputeti i PD, tregon se ‘Air Albania’ nuk ekziston


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:31 - 14/09/18 |
b.f

Deputeti i PD-së, Endri Hasa, deklaron se inagurimi i linjës shqiptare të avionëve ‘Air Albania’, ishte një show i kryeministrit shqiptar me avion të ardhur nga Stambolli.

Përmes një komenti në Facebook, Hasa shkruan se ‘Air Albania’ nuk ekziston.

Sipas tij, avioni i parë që dhe është emërtuar “Lasgushi” është një avion turk.

Ai tregon se nuk ka ende asnjë avion ‘Air Albania’ të regjistruar me kodin shqiptar ZA.

STATUSI

Air Albania dhe MASHTRIMI i radhës i Edi Ramës

Air Albania nuk ekziston!

Nuk ka asnjë kompani të licensuar me këtë emër.

Nuk ka ende asnjë avion Air Albania të regjistruar me kodin shqiptar ZA.

Ne vend te “ëndrrës” per një linje ajrore shqiptare, kryeministri shiti sot nje avion turk.

Me kod ajror turk TC-LRJ, i cili erdhi nga Stambolli ne Tiranë si avion i Turkish Airlines.

Ne foto mund te shihni qarte kodin turk te avionit te pagezuar me emrin “Lasgush”.

Ky avion sipas Flight Radar ka udhetuar nga Stambolli ne Tiranë TK6887.

Edi Rama na e bëri Lasgushin Turk……

 

Pas