Aktualitet

“Deputet je veshur çik me blu sot”,Majko: Dëgjova fjalët e atyre të FRESSH


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:44 - 10/04/21 |
Opi Nion

Ministri i Shtetit për Diasporën dhe kandidati për deputet Pandeli Majko ka qenë ditën e sotme në një takim me elektoratin socialist në Njësinë 5 në Tiranë, teksa tha se është kjo njësi që do i japë fitoren Partisë Socialiste.

“Te njësia 5 e dimë mirë se jemi ku fillon fitorja e PS dhe vuloset në kutinë e fundit jo për fajin tonë por se është njësia më e madhe dhe kutitë duan kohë të gjatë për tu numëruar”.

Gjatë fjalës së tij Majko ishte veshur me një xhup me ngjyrë blu dhe e shpjegoi edhe pse ka bërë këtë zgjedhje.

“Kur erdha këtu më thanë deputet je veshur çik me blu sot, e vërtetë është por kështu është kur dëgjon fjalët e këtyre të FRESSH pak sportiv sot se ja edhe lali Eri vishet kështu
e vërtetë që xhupin e kam blu por poshtë kam një numër, e them atë në disa takime ë bëj në ditë, por e përsëris, 12 është e para pastaj vijmë ne të tjerët”.- tha Majko./Opinion.al

Pas