Kronikë

Dalin pamjet e para nga depoja e armëve, çfarë zbuloi policia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:06 - 10/04/21 |
Opi Nion

Kanë dalë pamjet e para nga depoja në të cilën ditën e sotme është zbuluar një arsenal i madh armësh.

Nga pamjet e siguruara duket se është kapur një numër i madh armësh dhe municionesh.

Bëhet me dije se në depo janë zbuluar një arsenal i madh armësh të sofistikuara, të cilat po numërohen nga policia. Këto armë i përkasin shtetasit Sokol Xhura.

Gjatë aksionit, blutë e Tiranës kanë sekuestruar 50 automatikë, 1 pushkë të precizionit të lartë (Snajper), 1 snajper draganoz, 1 antitank, 19 kundërajrorë, mitroloz (2 të rëndë dhe 1 të lehtë), pajisje ushtrarake, 10 dybli që përdoren për pushkët dhe snajperat, dhjetëra mijëra fishekë të kalibrave të ndryshëm, 24 predha antitank, 1 arkë me lëndë eksplozive tritol, 100 granata të ndryshme, 6 kilogramë lëndë ekspoloziv C4, 7 armë zjarri pistoletë të modeleve të ndryshme, 53 pushkë model 10 dhe pjesë për riparimin dhe modifikimin e armëve të zjarrit.

Pas