Kronikë

Dënoi me 25 vite burg Zylfie Haklajn, gjyqtari i shkarkuar i drejtohet ONM


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:15 - 20/06/20 |
Opi Nion

Gjyqtari i shkarkuar i Gjykatës së Tiranës, Bledar Abdullai i është drejtuar ONM. Aika kërkuar nisjen e procedimit disiplinor për anëtaren e KPA, Natasha Mulaj (Haklaj).

Sipas dokumentit që ka siguruar gazetarja Klodiana Lala, Abdullai në kohën kur ka qenë gjyqtar ka gjykuar çështje të disa personave që rezultojnë familjarë të Natasha Mulajt, siç është rasti i Zylfie Halkajt të cilën ai e dënoi me 25 vite burg për vrasje.

Abdullai kërkon që anëtarja e KPA të procedohet nga  ONM ose në të kundërt do të bëjë kallëzim në SPAK.

Abdullai u shkarkua nga KPK në korrik të 2018 pasi prindërit e tij dhe bashkëjetuesja nuk justifikonin pasuritë. Madje bashkëjetuesja e tij kishte llogari bankare 90 mijë dollarë, 130 mijë euro, apartament të blerë në Tiranë, zyrë dhe garazh me vlerë 187 mijë euro.

 

Pas