Sport

Dëmtimet, Dybala dhe Morata jashtë deri në fundin e muajit tetor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:44 - 28/09/21 |
Opi Nion

Juventus do të ketë dy mungesa të rëndësishme në ndeshjen ndaj Chelsea të mërkurën në Champions League. Paolo Dibala dhe Alvaro Morata nuk do të mund të luajnë pas dëmtimeve në ndeshjen ndaj Sampdorias në kampionat dhe do të qëndrojë jashtë për një afat jo të shkurtër.

Për Dybala, lëndimi është më pak serioz nga se u mendua. Nuk ka tërheqje muskulare për argjentinasin çka do të thotë se mund të rikthehet pas pauzës së kombëtarëve, ndërkohë që më e komplikuar është situata e Moratas.

Dëmtimi i spanjollit rezultoi më i rëndë nga sa u parashikua dhe Morata rrezikon tanimë edhe sfidën e 20 tetorit në Champions League, përballë Zenit në Rusi.

Pas