Te Fundit

Del nga shtrati lumi i Gjadrit, rrezikohen banesatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 21/11/22 |
Opi Nion

Vijon të vështirësohet situata nga reshjet në veriperëndim të vendit, e kryesisht në Shkodër e Lezhë.

Lumi i Gjadrit raportohet të ketë dalë nga shtrati, duke bërë që disa hektarë toke bujqësore të jenë nën ujë, ndërsa rrezikohen edhe disa banesa.

Raportohet se si pasojë e daljes nga shtrati të lumit më të rrezikuar janë fshatrat e Dajçiut, Blinishtit dhe Zajz në Gjadër, Lezhë.

 

Pas