Aktualitet

Del fotoja, ky është autori i sulmit në xhami


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:21 - 19/04/21 |
Opi Nion

Ky është 34-vjeçari, Rudolf  Nikolli,  autori i sulmit në xhaminë tek “Rruga e Kavajës”. Sipas policisë në rrethana ende të paqarta Nikolli ka plagosur me mjet prerës 5 shtetas. Forcat e policisë kanë ndërhyrë duke e neutralizuar dhe e kanë arrestuar atë.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë iu kanë dhënë ndihmën e parë edhe shtetasve të lënduar, të cilët janë transportuar në spital, për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën./Opinion.al

Pas