Aktualitet

Dekonspiroi operacionin gjerman, mbyllen hetimet për ish-nr.2 të OFL


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 16/07/21 |
Opi Nion

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi dhe ka çuar për gjykim dosjen ndaj tij.

Artan Shkëmbi akuzohet për zbulim të akteve sekrete. Prokuroria kërkon që Shkëmbi të vijojë të mbetet i pezulluar nga detyra. Gjykata e Tiranës vendosi që të pezullonte edhe për 3 muaj të tjerë nga detyra Shkëmbin.

Artan Shkëmbi dyshohet se dekonspiroi një operacion të autoriteteve gjermane për shkatërrimin e një grupi kriminal që merrej me trafik droge.

Pas