Kryesore

Debatet në PD/ Ambasadori gjerman takon Bashën, çfarë u diskutua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:41 - 30/11/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar ditën e sotme me ambasadorin gjerman Zingraf. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, ambasada gjermane në Tiranë ka zbardhur dhe temat e diskutimeve në këtë takim.

Mësohet se Basha dhe diplomati gjerman kanë folur lidhur me reformat, për integrimin e Shqipërisë drejt BE, luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, për situatën brenda PD dhe për aksionin e opozitën në Parlament.

Postimi i ambasadës gjermane

Ambasadori Zingraf u takua sot me Kryetarin e Partisë Demokratike dhe drejtuesin e opozitës Lulzim Basha në vazhdën e shkëmbimeve periodike të informacionit. Temë e bisedës ishin ndër të tjera puna aktuale në parlament, procesi i reformave në rrugën e Shqipërisë drejt BE-së, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe çështje të institucioneve brenda PD-së dhe programatikës së saj për të ardhmen./ Opinion.al

Pas