Kryesore

Debate/ Veliaj: Je dënuar për shpifje.Tabaku: Ti je gënjeshtari më i madh në vendBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:12 - 22/02/22 |
Opi Nion

Një përplasje mes kryetares së Komisionit Hetimor për Inceneratorët, Jorida Tabaku dhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka ndodhur gjatë mbledhjes së sotme, ku ky i fundit po jep dëshminë e tij në këtë komision.

Përplasja ka ndodhur për shkak të një vendimi të Këshillit Bashkiak të Tiranës dhe ka degjeneruar në ofendime personale.

Veliaj lexoi vendimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës për të ngarkuar kryetarin e bashkisë për zbatimin e buxhetit.

Por Tabaku kërkoi administrimin e vendimit te këshillit bashkiak, duke i thënë se do ta ketë përballë sa herë ka abuzime. Nga ana tjetër Veliaj e akuzoi Tabakun për mashtrim, duke i kujtuar se ai ka fituar përballë saj dhe gjykata e ka dënuar për shpifje.

Debatet:

Tabaku: Më lexo vendimin e këshillit bashkia, mos bëj si viktimë se nuk je viktimë.

Veliaj: Po të jetë për përballjet tona unë të kam mundur në gjyq dhe je e dënuar për shpifje.

Tabaku: Më lexo vendimin e Këshillit Bashkiak.

Veliaj: Ja ku e ke, unë në dallim nga ju vij i përgatitur dhe  nuk sajoj dhe nuk dëgjoj Monikën të TV.  Më lerë të mbaroj se kjo që po bën është e padrejtë. Sapo ju provova që kam folur në emër të bashkisë dhe jo të qarkut. Po ju lexoj që të njëjtën shkresë ka shkuar edhe Isa Sakja i Kavajës.

Tabaku: Do ta administroj edhe kërkesën e Isa Sakjës.

Veliaj: E vetmja gjë që unë i them Sakjes është që bie parimisht dakord

Tabaku: Nuk kam ardhur të dëgjoj politikën tënde.

Veliaj: Ke ardhur të mësosh dhe mos gënjesh

Tabaku: Ti je gënjeshtari më i madh në këtë vend

Veliaj: Je dënuar me vendim gjykatë

Veliaj: Bashkë jemi përballur edhe në gjykatë dhe ti je dënuar për shpifje

Tabaku: T’i je gënjeshtari më i madh në këtë vend./Opinion.al

Pas