Sport

De Biasi do të marrë drejtimin e skuadrës së Seria A?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 08/10/19 |
Opi Nion

Trajneri Eusebio Di Francesco është larguar nga Sampdoria pas rezultateve të këqija të skuadrës gjatë ndeshjeve të fundit.

Kjo ka bërë që skuadra të nis kërkimet për zëvendësuesin e Di Francesco, mësohet se pretendetët për stolin e Sampdorias janë ish-trajneri i Milanit Gennaro Gattuso si dhe ish-trajnerit të Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi.

Sipas Gazzetta dello, De Biasi është kandidatura më e mundshme për të marrë drejtimin e Sampdorias, por deri më tani ende nuk ka një reagim zyrtar nga ana e klubit apo e ish-trajnerit të kombëtares shqiptare./ Opinion.al E.Xh.

Pas