Sport

David Luiz gjen sozinë e tij


               Publikuar në : 20:29 - 19/04/19 |
Opi Nion

Një ngjashmëri e “frikshme: ajo mes futbollistit Slavia Prague, Alex Kral, dhe mbrojtësin e famshëm të Chelsea, David Luiz.

Diferenca mes tyre është vetëm mosha, me Luiz që po shkon drejt ditëlindjes së tij të 32-të, ndërkohë që Kral sapo ka mbushur 20 vjeç.

Dy mbrojtësit identik në pamjen fizike, u përballën me njëri-tjetrin në dy takimet çerekfinale të Europa League, ku Chelsea kaloi në gjysëmfinalet e kompeticionit.

Pas ndeshjes Kral dhe Luiz nuk harruan të shkëmbenin dhe fanellat me njëri-tjetrin./ Opinion.al E.Xh.

Pas