Sport

Dani Alves pas hekurave për përdhunim, Lionel Messi i vjen “në ndihmë”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:12 - 24/01/23 |
Opi Nion

Avokati Cristobal Martell ka marrë nga kjo e martë mbrojtjen e Dani Alves në rastin e përdhunimit të dyshuar të një vajze 23-vjeçare më 30 dhjetor 2022 në klubin e natës Sutton në Barcelonë. Martell do të ndajë mbrojtjen e futbollistit brazilian me Miraida Puente, e cila deri më tani ishte avokate e vetme e Alves.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës prej së premtes së shkuar është pas hekurave, teksa policia në Katalonjë e arrestoi me akuzën për përdhunimin e vajzës 23-vjeçare. Duket se gjërat janë bërë serioze për mbrojtësin, që në fillim nuk i pranoi akuzat por më pas ndryshoi tre herë dëshminë.

Tanimë Alves do ketë avokat mbrojtës edhe Cristobal Martell, i njohur në Bracelonë si përfaqësuesi i Lionel Messit apo Carles Puyol dhe vetë klubit të Barçës në rastin e pagave të Neymar.

Pas tre ditësh në burgun Brians 1, Alves u lëviz dhe u transferua në një burg me siguri më të lartë (Brians 2) dhe banjo në qeli, kjo për të shmangur sulmet e mundshme kundër tij.

Pas