Aktualitet

Dacic kundër UNESCO-sBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:12 - 21/10/15 |
b.f

 

“Bordi Ekzekutiv i UNESCO-s mund të vendose çfarë të dëshirojë, por historia nuk mund të fshihet, sepse kjo ka qenë gjithmonë dhe gjithmonë do të jetë trashëgimia kulturore dhe fetare serbe në Kosovë”. Kështu u shpreh shefi i Diplomacisë serbe Ivica Daçiç, pas lajmit për rekomandimin e Kosovës nga Bordi i UNESCO-s. Mediat serbe e kanë foksuar gjatë ditës së sotme vëmendjen e tyre pikërisht mbi këtë fakt, ndërsa më herët personazhe të njohur të Serbisë kishin lobuar në rrjetet sociale kundër anëtarësimit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas